0

Kompleks Wielkich Liczb Internetu

Jakiś czas temu przeglądając filmy na Youtube, natrafiłem na nagranie w którym twórca porusza pewnego rodzaju tematu tabu – zarabianie. Postanowiłem bliżej przyjrzeć się sprawie, wyszukując więcej tego typu publikacji, zaczynając od największych twórców, kończąc na tych mniejszych. W pewnym momencie spotkałem pewnego twórcę, który mając niespełna 2 tysiące subskrypcji opowiadał to swoich zarobkach rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. Zaciekawiło mnie to niezmiernie, od lat wiedziałem, że topowi youtuberzy tacy jak Friz czy Rezi potrafią zarabiać miliony. Jednak w jaki sposób tak niewielki kanał potrafił generować takie zyski? Temat ten zaciekawił mnie niesamowicie, i właśnie o nim będzie dzisiejszy wpis.

Chce mieć wyniki Friz i jego Ekipa

Zanim przejdziemy do tajemniczego zarobku niesamowicie wielkiej kwoty, zastanówmy się jak często staramy się porównywać z innymi ludzi i ich wynikami? Jestem bardziej, niż pewien, że każdy z młodych twórców internetowych marzy o milionowych wyświetleniach, które później zaowocują wielkimi zarobkami. Jak najbardziej duże wyświetlenia wygenerują niesamowicie wielkie kwoty, które zarobimy. Jednak tego typu myślenie bardzo często demotywuje wielu z was na starcie. Bo przecież ja nigdy nie wygeneruję 10 milionów wyświetleń bądź też nie zdobędę miliona subskrybentów na moim kanale Youtube bądź Instagramie. A co jeżeli powiem Ci, że zarabianie pieniędzy nie zawsze musi iść w parze z dużymi liczbami na Twoim kanale i profilu.

Spójrzmy na to z trochę innej perspektywy. Duża część użytkowników portali społecznościowych czy też youtuba codziennie widzi na zdjęciach i nagraniach drogie samochody, ubrania, współprace ze światowymi markami. Przez co zamykamy sobie oczy na otaczający nas świat i problemy z jakimi musimy się zmierzyć. Wracając teraz do Pana, który zarobił niemałą sumę z widownią nie przekraczającą 2 tysięcy. Jak tego dokonał? Wykazał się kreatywnością, wiedzą i pomysłem. Z racji na brak możliwości zarobku z reklam tak jak robią to inni więksi twórcy, osoba ta postanowiła stworzyć wierną grupę odbiorców, którzy chętnie skorzystają z jego usług lub produktu. Właśnie w taki sposób sprzedając czy to usługę X lub produkt Y prowadzi swój rentowny biznes.

Zarabianie przy małych liczbach

Czy zarobki rzędu 7-10 tysięcy miesięcznie byłyby dla Ciebie zadowalające? Rozbijając tę sumę na mniejsze części wychodzi na to, że aby dojść do miesięcznej wypłaty rzędu 10 tysięcy wystarczy dokonać miesięcznej sprzedaży w wysokości 200 złotych zaledwie 50 osobom. Czy możliwe jest znalezienie 50 zainteresowanych osób kupnem naszego produktu w gronie kilku tysięcy? Jak najbardziej tak, wszystko zależy od tego, co oferujemy i w jaki sposób to robimy.

Zmień swoje myślenie

Właśnie dlatego zatytułowałem ten artykuł jako Kompleks Wielkich Liczb Internetu. Podejrzewam, że mniej więcej 90% osób planujących biznes w Internecie na początku skupia się przede wszystkim na liczbie obserwujących bądź subskrybujących. Oczywiście im lepsze są te wyniki tym większa szansa na sukces. Jednak chciałbym abyście po przeczytaniu tych kilku linii teksty zmienili swoje poglądy odnośnie zarabiania pieniędzy w sieci. Zarabianie to nie zawsze duża liczba wyświetleń lub serduszek. Planujcie, kombinujcie, i nie patrzcie na innych. Liczysz się Ty, Twoje pomysły i ich realizacja.